• Gaňova Tarnava

• Dňa 22.3.2016 sme usporiadali školské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy. Nakoľko veľký počet našich žiakov je umelecky nadaných, školského kola sa zúčastnilo 12 žiakov v prednese poézie v troch kategóriách a 6 žiakov v prednese prózy v dvoch kategóriách. Vypočuli sme si krásne básnické slová aj z úst najmenších žiakov a aj šikovných žiakov z Dediny Mládeže. Všetkých poslucháčov zaujali aj smiešne, dobrodružné a zaľúbené príbehy z úst prednášajúcich prózu.

Porota vybraná z radov učiteľov ako aj zástupcu našich žiakov to mala vo výbere najlepších recitátorov, ktorí nás budú reprezentovať v krajskej súťaži veľmi ťažké. Nakoniec tí najlepší a najšikovnejší zo šikovných boli:

V prednese poézie sa umiestnili v :

1. kategórii (1.-3.roč.): J. Lančarič, D. Kočiš T. Stojka

2. kategórii (4.-6. roč.): T.Barancová a E. Ravasz

3.katergórii (7.-9.roč.): A Holková, P. Ravaszová, A. Stojka

V prednese prózy sa umiestnili v

2. kategórii žiaci: M. Stojková, K. Bartoš, D. Bartošová

3.kategórii žiak: R. Martinkovič

Po zohľadnení všetkých možností porota vybrala 4 žiakov, ktrorí sa umiestnili na 1. miestach v oboch kategóriách poézie aj prózy. Srdečne gratulujeme a želáme im veľa úspechov v Krajskej súťaži v umeleckom prednese poézie a prózy „ Gaňova Tarnava“, ktoré nás čaká 21.4. 2016 v Novej Vsi nad Žitavou. Budeme silno držať palce!

Zapísala: Mgr. M. Zimmermannová

V Kolárove 22.03.2016