• Čítajme si 2024

• V mesiaci marec sa naša škola zapojila do celoslovenského detského čitateľského maratónu „Čítajme si 2024“. Žiaci čítali úryvky z knihy NOTOTO od Gabriely Futovej. Následne pri počúvaní príbehu z CD žiaci vyfarbili tematické obrázky ku knihe. Táto akcia sa niesla v duchu podpory  Linke detskej istoty o ktorej mali žiaci prednášku.

• Školské kolo súťaže v prednese poézie

• Dňa 13.03.2024 sa na našej škole konala súťaž v prednese poézie, žiaci sa svedomito pripravili a odprezentovali svoje básne. V kategórii mladších žiakov 1. miesto získal Adrián a v kategórii starších žiakov Kristínka. Víťazom gratulujeme.

• Pracovné vyučovanie v cvičnej kuchynke

• V mesiaci február sa žiaci 2.triedy rozhodli upiecť koláčiky z kysnutého cesta. Všetci sa zapojili do práce, aj chlapci usilovne pomáhali. Po skončení s chuťou zjedli koláče a ponúkli aj žiakov ostatných tried. Netradičná hodina bola veľmi úspešná, každý bol spokojný a hlavne sýty.

• Karneval 2024

• Posledný februárový deň, sa na našej škole uskutočnil Karneval. Deti si pripravili vtipné masky, zasúťažili si v rôznych disciplínach a odmenou im boli šišky, ktoré upiekli za pomoci učiteľov a tety Ivetky.

• Späť do školy 2023/2024

Milí rodičia a žiaci, po pekných slnečných prázdninách sa začne nový školský rok 2023/2024. Na všetkých sa tešíme 4.9.2023 o 8:00 v areáli ŠZŠ - SA Lesná 9 v Kolárove na slávnostnom otvorení školského roka. Činnosť ŠKD začne 7.9.2023.

• Koniec školského roka 2022/2023

• 30.6.2023 ukončíme slávnostne školský rok.

Žiakom sa po príhovore pani riaditeľky a triedných učiteľov odovzdá vysvedčenie. Deťom sa tento slávnostný deň skončí  o 9:00. ŠKD a obedy v tento deň už nie sú.

„Jedlo zaháňa hlad, učenie hlúposť.“ (Buddha)

• Výlet na multifunkčné športové ihrisko

• Záver školského roka 2022/2023 sme deťom z elokovaného pracoviska v Dedine Mládeže spestrili výletom na miestne novovybudované multifunkčné ihrisko. Deti spolu s učiteľmi si do sýtosti užili športové aktivity. Na záver  tohto vydareného dňa si všetci pochutnali na výbornej pizzi.

• Bábkové divadlo

• 8.6.2023 Našu školu navštívilo bábkové divadlo Lienka s rozprávkou o čertovi. Predstavenie detí veľmi zaujalo a z predstavenia odchádzali plní nových zážitkov.

• Deň detí v Dedine Mládeže

• Dnešný slnečný deň žiaci z elokovaného pracoviska v Dedine Mládeže strávili športovými hrami na ihrisku. Odmenou im potom boli čerstvé lángoše, ktoré im veľmi chutili. :)

• Návšteva ZOO v Bratislave

• Dňa 29. mája 2023 sme s veľkým očakavaním navštívili ZOO Bratislava. Pani ošetrovateľka nám spravila exkurziu a porozprávala o ohrozených a vzácnych zvieratách. Odchádzali sme plní nových zážitkov.

• Recitačná súťaž

• Dňa 26. apríla sa v maďarskej časti našej školy uskutočnila recitačná súťaž v prednese poézie a prózi. Žiaci si pripravili súťažné texty a zmerali si svoje schopnosti. V zlatom pásme sa umiestnil Richard Lakatos a v bronzovom pásme Roderik Lakatos.

• DEŇ ZEME 2023

• Dnešný krásny slnečný deň, žiaci z elokovanej časti školy v Dedine Mládeže využili na to, aby v okolí CDR a priľahlých uliciach pozbierali smeti. Žiaci sa aktivite veľmi tešili a za dobre vykonanú prácu boli odmenení sladkosťou.

• OZNAM

• Na základe nariadenia RÚVZ zo dňa 20.12.2022, vyhlasuje riaditeľka ŠZŠ - SA na dni 21.12.2022 a 22.12.2022 CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY.

Od 23.12.2022 do 8.1.2023 budú mať žiaci ŠZŠ - SA VIANOĆNÉ PRÁZDNINY. Vyučovanie na škole sa začne dňa 9.1.2023.

Prajeme Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov  a úspešný vstup do Nového roka 2023.

• OZNAM

• Riaditeľka  ŠZŠ – SA Lesná 9 Kolárovo poskytuje žiakom z prevádzkových  dôvodov dňa 18.11.2022 (t.j. v piatok) riaditeľské voľno  (podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a  §3 ods.10 vyhlášky MŠ SR Č. 231/2009 Z.z.).

Zároveň Vám oznamujeme, že v uvedený deň nebude v prevádzke ŠKD.

Vo vyučovaní sa bude pokračovať 21.11. 2022  (v pondelok).

• Späť do školy 2022/2023

Milí rodičia a žiaci, po pekných slnečných prázdninách sa začne nový školský rok 2022/2023. Na všetkých sa tešíme 5.9.2022 o 8:00 v areáli ŠZŠ - SA Lesná 9 v Kolárove na slávnostnom otvorení školského roka. Činnosť ŠKD začne 6.9.2022.

• Vážení rodičia,

na základe rozhodnutie RÚVZ Komárno riaditeľka školy prerušuje prezenčné vzdelávanie od 12.-19.11.2021, z dôvodu karanténnych opatrení. Prezenčné vzdelávanie začína 22.11.2021.

Zároveň Vás žiadame, aby ste venovali zvýšenú pozornosť zdravotnému stavu Vašich detí a rodinných príslušníkov. V prípade príznakov ochorenia kontaktujte obvodných alebo detských lekárov. V prípade zistenia ochorenia ihneď informujte RÚVZ v Komárne (035/ 77 02 627) a školu, aby bolo možné prijať potrebné opatrenia.

• Oznam

• Za súčasnej epidemiologickej situácie v našom kraji, Okresný úrad Nitra, odbor školstva odporúča všetkým svojím školám do obdobia jarných prázdnin neobnoviť prevádzku škôl a pokračovať v dištančnom vzdelávaní.