• Enviroprojekt 2019

• Sme veľmi radi, že nám bol v minulom školskom roku schválený rozvojový projekt Enviroprojekt 2019 s názvom "Školská semienková požičovňa".

Cieľom projektu je ekologickým pestovaním rastlín vrátiť pestrosť a zdravie do našich záhrad, šíriť a zachovať čisté semená a plodiny tak, ako to robili naši predkovia. Zámerom školy je v priebehu približne troch rokov  vytvoriť  na škole „semienkovú požičovňu“ pôvodných, zachovaných, nehybridných, geneticky nemodifikovaných, najmä lokálnych semien plodovej zeleniny, ktorá bude prístupná širokej verejnosti. Bude slúžiť na zapožičanie alebo výmenu zdravých semien, ktoré sa použijú a o rok sa z prebytku úrody vrátia späť do požičovne. K zachovaniu kultúrno-prírodného dedičstva našej obce, by sme chceli prispieť aj výsadbou krajových (lokálnych) odrôd ovocných drevín na školskom pozemku.

Na našej webovej stránke budeme informovať o prebiehajúcich aktivitách v rámci projektu v sekcii Fotoalbum a v Novinkách.

Projekt sa bude realizovať v období september – november 2019.